Materiały

DREWNO

Meble INKRU wykonane są z cennych i rzadkich gatunków drewna (czarny orzech amerykański, heban Meksyku) wyselekcjonowanych pod względem barwy i usłojenia, wyróżniających się odmiennym kształtem, który finalnie stanowi o wyjątkowym charakterze oferowanych mebli.

Niektóre gatunki drewna po wyszlifowaniu i polerowaniu wykazują właściwości „holograficzne”- w przekroju widoczne są błyszczące pasemka, które odpowiednio wyeksponowane nadają powierzchni trójwymiarowy efekt.

Elementy konstrukcyjne oraz zdobienia wykonane są z tytanu,  mosiądzu lub miedzi czystych lub posrebrzanych – w zależności od cech szczególnych danego egzemplarza i koncepcji projektanta.

W zamyśle INKRU to właśnie przeskalowany klejnot, akcent dopełniający przestrzeń mieszkalną. Mieszczący się w nurcie glamu i wabi-sabi, skoncentrowanego na odnajdowaniu piękna w niedoskonałościach i akceptacji naturalnego cyklu dojrzewania i starzenia się.

Meble INKRU wykonane są przeważnie z drewna ciętego w poprzek rdzenia, co podkreśla ich naturalny wygląd. Z upływem czasu – oraz na skutek warunków panujących w pomieszczeniu – na powierzchni drewna mogą pojawić się naturalne pęknięcia, co w żaden sposób nie wpływa na obniżenie ich wartości.

Aby podtrzymać jakość użytkowania na najwyższym poziomie konstrukcja blatu wzmocniona jest niekiedy żywicą – z kolei do konserwacji powierzchni stosuje się najwyższej jakości duńskie oleje, które wnikają głęboko w strukturę drewna zmniejszając napięcia powstałe w wyniku jego pracy.

Odpowiednia impregnacja drewna czyni je również stosunkowo odpornym na działania czynników zewnętrznych takich jak woda czy kontakt z żywnością.