Meble INKRU wykonane są z cennych i rzadkich gatunków drewna, wyselekcjonowanych pod względem barwy i usłojenia, wyróżniających się odmiennym kształtem, który finalnie stanowi o wyjątkowym charakterze oferowanych mebli.

Niektóre gatunki drewna po wyszlifowaniu i polerowaniu wykazują właściwości „holograficzne”- w przekroju widoczne są błyszczące pasemka, które odpowiednio wyeksponowane nadają powierzchni trójwymiarowy efekt.

Elementy konstrukcyjne oraz zdobienia uszlachetnione są tytanem i mosiądzem, czystym lub posrebrzanym – w zależności od cech szczególnych danego egzemplarza i zamysłu twórcy.

Meble INKRU są biżuterią przeznaczoną do podnoszenia prestiżu wnętrz mieszkalnych. Mająca swój początek u zarania dziejów potrzeba ozdabiania ciała do dziś pełni rozmaite funkcje, będąc nieprzerwanie oznaką władzy i zamożności. W zamyśle INKRU to właśnie przeskalowany klejnot, akcent dopełniający przestrzeń mieszkalną, swoiste małe dzieło sztuki.

Meble INKRU wykonane są przeważnie z drewna ciętego w poprzek rdzenia, co podkreśla ich naturalny wygląd. Z upływem czasu – oraz na skutek warunków panujących w pomieszczeniu – na powierzchni drewna mogą pojawić się naturalne pęknięcia, co w żaden sposób nie wpływa na obniżenie ich wartości.

Aby podtrzymać jakość użytkowania na najwyższym poziomie konstrukcja blatu wzmocniona jest niekiedy żywicą – z kolei do konserwacji powierzchni stosuje się najwyższej jakości duńskie oleje, które wnikają głęboko w strukturę drewna zmniejszając napięcia powstałe w wyniku jego pracy.

Odpowiednia impregnacja drewna czyni je również stosunkowo odpornym na działania czynników zewnętrznych takich jak woda czy kontakt z żywnością.

Zarówno inkrustacje w drewnie, jak i sama biżuteria wykonane są ręcznie z czystego tytanu. W naturze posiada srebrno-stalowy odcień, a jego barwienie odbywa się metodą wytwarzania powłok tlenkowych na powierzchni. Niektóre uzyskane kolory, grawerowane rysunki holograficzne i przejścia tonalne są autorskie i charakterystyczne wyłącznie dla INKRU.

EPSON scanner image

 

Biżuteria tytanowa INKRU odznacza się dużą wytrzymałością, plastycznością – bransoletki, bangle, itp. można dostosować do indywidualnej budowy anatomicznej, czyli ukształtować, dogiąć i założyć na rękę lub nogę, bez obawy o pęknięcie metalu. Konserwacja takiej biżuterii jest bardzo prosta. Nie trzeba zaopatrywać się w środki do pielęgnacji biżuterii, wystarczy przemyć metal wodą z mydłem, osuszyć i delikatnie wypolerować, aby wydobyć blask i intensywność kolorów. Można też nie przemywać i postawić na stonowane kolory – w zależności od upodobań.

Tytan to cenny metal naturalny o imponujących właściwościach. Jest bardzo twardy i wytrzymały przy stosunkowo dużej lekkości (około 45% lżejszy od stali). Nie koroduje, jest odporny na promienie UV, słoną oraz chlorowaną wodę i co ważne jest hipoalergiczny. Choć wymagający w obróbce, świetnie sprawdza się w charakterze biżuterii.

Osobliwy Design Tradycyjne Techniki Zdobnicze Legenda