Gwarancje i reklamacje

1. BARWY I ODCIENIE

 

Biżuteria INKRU wykonywana jest z różnych surowców, w przeważającej mierze z tytanu (UNS R50250). Jedną z metod wytwarzania barwnych powłok tlenkowych na jego powierzchni jest anodowanie. W pracowni INKRU proces ten wykorzystywany jest zarówno do tworzenia barw standardowych, jak i do uzyskiwania niepowtarzalnych odcieni oraz malarskich efektów.

 

Tytan nie podlega procesom korozji, nie pokrywa się patyną, nie ciemnieje. Na skutek kontaktu tytanu z tlenem na jego powierzchni tworzy się pasywacyjna warstwa tlenku tytanu. To dzięki niej powierzchnia matowieje oraz zmniejsza się intensywność barw. Szczególnie jest to widoczne na przykładzie standardowej barwy fioletowej i ciemnego błękitu. Powstałą nano-warstwę można usunąć za pomocą wody z delikatnym środkiem myjącym. Po wytarciu powierzchni czystą, miękką szmatką, pod spodem znów pojawi się intensywny kolor. Proces ten jest powtarzalny i nie prowadzi do wytarcia barwnej warstwy tlenku, a jedynie intensyfikuje barwy i błysk. Stąd niektóre egzemplarze biżuterii mają opcję podwójnego koloru.

 

Z przyczyn technicznych – każdy monitor nieco inaczej wyświetla kolory na ekranie, tworzymy autorskie odcienie, a podczas fotografowania Produktu światło pada pod różnymi kątami towrząc złudzenia optyczne – nie jest możliwe idealne odwzorowanie barw. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej je opisać i sfotografować. Naszą misją artystyczną jest jednak tworzenie jak najbardziej niepowtarzalnych barw, stąd w większości przypadków będziemy posługiwać się terminem odcień w stosunku do barw złożonych, a terminem kolor do standardowych.

 

Paleta barw podstawowych: stare złoto, brąz /fiolet, fiolet, niebieski, jasny niebieski, jasny zielony, jasny żółty, pomarańczowy/różowy.

 

2. PIELĘGNACJA BIŻUTERII

 

Tytan należy do bardzo wytrzymałych i twardych metali, jednakże jak każdy metal podlega wpływom zmieniających się naprężeń. Odnosi się to szczególnie do Produktów takich jak bransolety.

 

Poprzez zginanie i rozginanie są one narażone na uszkodzenia mechaniczne, należy więc wykonywać tą czynność wyłącznie w jednym kierunku, zgodnym do pierwotnego zgięcia. Biżuterię INKRU należy chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, wpływem chemikaliów. Użytkować z dala od innych metali, mogących zarysować powierzchnię oraz przechowywać w pudełku.

 

3. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

 

Tylko niektóre produkty INKRU nadają się do noszenia przez dzieci, w razie wątpliwości prosimy o kontakt przed dokonaniem zakupu. Należy zachować ostrożność podczas użytkowania biżuterii, aby nie zahaczyć biżuterią o wystające elementy, np. o klamkę, nie skaleczyć innych. Każda krawędź Produktu jest starannie wyszlifowana, przy czym twardość metalu może powodować wrażenie ostrości, które nie każdemu będzie odpowiadać.

 

Należy zawsze zdejmować biżuterię przed snem, przed pracami porządkowymi z użyciem detergentów. Choć tytan ma niskie przewodnictwo cieplne, odradzamy opalanie się w biżuterii – ostre słońce może nagrzać metal powodując uczucie dyskomfortu lub w skrajnych przypadkach prowadzić do poparzeń.

 

4. GWARANCJA

 

Biżuteria jest objęta dwuletnią gwarancją, w ramach której naprawiane są wady ukryte. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych oraz uszczerbków wynikających z nieprawidłowego użytkowania biżuterii. Ponadto w okresie obowiązywania gwarancji istnieje możliwość jednokrotnej bezpłatnej zmiany koloru czy odcienia biżuterii. Każde kolejne zmiany/renowacje kosztują 10% ceny biżuterii.

 

5. ZGŁASZANIE REKLAMACJI

 

W celu zgłoszenia reklamacji należy przesłać wypełniony formularz reklamacji wraz z biżuterią i dowodem zakupu na adres:

INKRU Marcelina Nicz
Marzanki 20/7
44-100 Gliwice

 

Formularz do pobrania w formacie DOCX:

POBIERZ