INKRU NA KTW FASHIONWEEK 2019!

Jako i my mieliśmy swój udział w ważnym wydarzeniu modowym. Biżuteria INKRU błysnęła na jednym z pokazów w ramach KTW Fashionweek 2019. Ze względu na swój maksymalistyczny charakter dobrze wpisała się w niekonwencjonalne stylizacje kooperatywy Odio x Cincio.

Trzecia już z kolei, tegoroczna edycja wydarzenia miała miejsce 10 -13 października 2019 w katowickiej Fabryce Porcelany, pod hasłem „Mentors & New Gen. now”. Motywy przewodnie prezentowanych kolekcji to ważne w dzisiejszym świecie pojęcia takie jak ekologia, zrównoważona moda, nowe technologie, jakość, rzemiosło i czerpanie z tradycji pokoleń. Nasza marka również wpisuje się w tą filozofię. To co robimy, bez skrępowania można nazwać nowoczesnym kowalstwem artystycznym. Do tego gromadzimy w skrytkach wszystkie niewykorzystane elementy z tytanu, by użyć je w nowych projektach, gdy tylko będzie ku temu miejsce i czas. Ani jeden tytanowy okruch się nie zmarnuje.

 

Wybrane na wybieg prace swoją oryginalnością urozmaiciły barwną kolekcję Odio x Cincio, stworzoną z nadmiaru – na pozór bezładnie łączonych tkanin, zadruków, kępek i strzępków. Mocnym punktem pokazu była osobowość Her Lovely Gore – koniecznie zobaczcie jej profil na Instagramie. Tu w awangardowej kreacji, której dopełnieniem był nasz choker Doomsday z kolekcji Unikaty i chropowate bransolety.

Połączenie oversize'owej marynarki w biedronki z poszarpaną psychodeliczną spódnicą i naszym gigantycznym kolczykiem-płetwą.

Jeszcze nieuświadomiony zestaw pierwszej potrzeby – spódnica z metrów krawieckich (a'la kurtyna paskowa rodem z PRL-u), łobuzerska bluza i minimalistyczny fioletowy naszyjnik INKRU.

ODIO TEES to marka założona w 2011 roku przez Aleksandrę Ozimek. Kolekcje Odio to limitowane, krótkie serie szyte z lokalnych materiałów – głównie bawełny z łódzkich zakładów – zdobione autorskim sitodrukiem. Każdy projekt jest ręcznie aplikowany na tkaninę, dzięki czemu zyskuje na unikatowym charakterze.

CINCIO ODD COUTURE to marka z pogranicza estetyki miasta i szykownego wybiegu. Twórca tego dziwacznego krawiectwa niczym zderzacz konwencji - łączy kibicowskie szaliki z wzorzystą tkaniną o dzianinowym splocie i pawim piórem. Artur Cincio ukończył Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Poznańskiej oraz School Of Form na kierunku Communication.

 

Użyte zdjęcia:

  • Zdjęcie główne posta: Filip Okopny
  • Zdjęcia 2-4: Monika Wieja-Baczyńska